Dikey Bahçe - Art Wall Moss

Dikey Bahçe

Dikey Bahçe SitemleriDikey bahçeler; genel olarak geniş mekanların dış cephesine uygulanmaktadır. Ancak, son yıllarda, ofis içi veya ev içi dekorasyonu olarak tercih edildiğini de söyleyebiliriz. Bu sayede duvarların veya dikey farklı alanların canlı bitkiler yetiştirmeye müsait hale getirildiğini söylemek gerekir.

Dikey bahçe fiyatları ve daha birçok konuda bilgi almak ve sunmuş olduğumuz hizmetlerden faydalanmak adına Art Wall Moss olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dikey Bahçe Faydaları Nelerdir?

Dikey bahçelerin faydaları demişken öncelikli olarak küçük alanlarda m2 başına 20-30 kadar bitkinin bir arada kullanılmasına imkan verdiklerinden bahsetmeliyiz. Ayrıca, suyu, su buharına dönüştürüp havayı serinletme özelliğine sahiptirler.

Bunun yanı sıra, bulunduğu kapalı ortamın oksijen oranını iyileştirerek hava kalitesinin artmasına katkı sağlarlar. Havadaki toksik maddeleri emerek hayal ettiğiniz gibi sağlıklı ortamlara sahip olmanızı mümkün kılarlar.

Dikey bahçe avantajları arasında ses ve ısı yalıtımından bahsetmemek olmaz. Dış mekanda ki ses ve gürültü kirliliğine karşı bariyer görevi yapan dikey bahçeler; birçok konuda sizlerin beklentisini karşılayacaktır. Güneş ışığını kaydederek ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu yapılmasını sağlarlar.

Bunun yanı sıra, insan psikolojisine olumlu anlamda etkileri bulunmaktadır. Stresi azaltan ve ev, ofis gibi kapalı yaşam alanlarındaki insanların daha huzurlu hissetmesini mümkün kılan bu sisteme sahip olmak için acele etmelisiniz.

Dikey Bahçeler Nerelerde Uygulanabilir?

Dikey bahçeler; yeşili ve doğayı ayağınıza getirerek daha sakin, mutlu ve huzurlu olmanızı sağlayacaktır. Karbon emisyonunu azaltması, havanın kalitesini iyileştirmesi, enerji tasarrufuna katkıda bulunması gibi avantajları olan dikey bahçeler oldukça faydalıdır.

Dikey bahçelerin uygulama alanları arasında hem iç hem de dış mekanlar bulunmaktadır. Büyük veya küçük dikey ortamlara canlılık katan bu uygulama; evlerden, dış bina cephelerine, AVM’lerden, otellere kadar birçok uygulama alanına sahiptir.

Modüler Dikey Bahçe Sistemleri

Dikey bahçe sistemleri konusunda en iyi hizmeti almak için tercihiniz Art Wall Moss olmalıdır. Keşif, proje ve fiyatlandırma gibi hizmetleri bulunan Art Wall Moss olarak bu sektörün en iyilerinden birisi olduğumuzu iddia ediyoruz.

Modüler dikey bahçeler; hareket ettirilebilir, daha az yer kaplayan, gübreleme ve sulama sistemi altında bulunan rezervuar içine entegre edilmiş oldukça pratik bir çözümdür. Bu özelliklerinden dolayı tercih edildiğini söylemek gerekir.

Modüler Dikey Bahçe Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Modüler dikey bahçe sistemlerinin avantajları arasında damlatmayı engellemesi bulunmaktadır. Isıyı ve nemi hapsetmesi, bitkinin hava akışının engellenmemesi gibi özelliklerinin de ciddi birer avantaj olduğunu dile getirmek gerekir.

Dikey bahçe sistemlerinde bulunan saksı sulama yönteminin aksine modüler dikey bitkilendirme sistemlerinde kök sulama sistemi yer almaktadır. Ayrıca, özel mikro damla sulama borusu ile her bir ürün yetiştirme cebinde özel basınç ayarlı damlatıcı bulunmaktadır. Buna ek olarak, sulama sistemlerinin otomatik olarak yapılması mümkündür. Ancak, otomatik sulama sisteminin pasif hale getirilmesine imkan verilmektedir.

Keçeli Dikey Bahçe Sistemleri

Dikey bahçe sistemleri hizmeti almak adına Art Wall Moss olarak bizleri tercih edebilirsiniz. Ücretsiz keşif, proje ve fiyatlandırma hizmetlerimiz sayesinde bizi tercih ettiğiniz için kendinizi avantajlı hissedeceksiniz.

Keçeli dikey bitkilendirme sistemleri için birtakım farklı noktaların olduğunu söyleyebiliriz. Bitkilerin toprak kısmı; keçe ile duvara tutturulmaktadır. Bu sistemin bilhassa avantajları sayesinde çok fazla tercih edildiğini ifade etmek gerekir.

Keçeli Dikey Bahçe Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Keçeli sistem içerisinde herhangi bir saksı bulunmamaktadır. Bu noktada, saksı boyutunun herhangi bir öneminin olmadığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, bitkinin çap genişliğine göre duvara monte edilmesi söz konusudur.

İşte bu noktada, keçeli dikey bahçe sistemleri avantajları devreye girmektedir. Bitkilerin istenilen sıklıkta kullanılmasından dolayı desen oluşturma bakımından desenin ortaya çıkma süresi ciddi anlamda kısalmaktadır.

Keçeli sistem saksılı sisteme kıyasla daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Saksılı sistemde bitki çapı; saksı büyüklüğüne ulaşana kadar desenin tam olarak ortaya çıkması mümkün değildir.

Keçeli dikey bahçe sistemlerinde ilave olarak saksı toprağı olmamasından kaynaklı bitkinin kendi toprağı kullanılmaktadır. Bu noktada, saksılı sisteme kıyasla daha az toprak yetişmesi gerektiğini ifade etmeliyiz.

Bu sebepten dolayı, keçeli sisteme ilave gübreleme sisteminin kullanılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, ilave olarak, suya dayanıklı malzemenin kullanılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Keçenin duvarla ilişkisinin kesilmesi gereklidir.

Dikey Bahçe Örnekleri

Bilgi Talep Formu