Balkonlar İçin Dekorasyon Fikirleri - Art Wall Moss
Balkon Yosun Dikey Bahçe

Açık havada oturmayı seven ve mevsimlerin tadını tam anlamıyla çıkarmak isteyenler genellikle mevcut bir balkonu en iyi şekilde tasarlamaya yardımcı olan güzel fikirleri ararlar. Birbirinden güzel ve harika konseptlere sahip birçok balkon tasarım fikri vardır.

Ancak her balkon için bu fikirler eşit derecede uygun değildir. Burada açık havada yüzen koltuktan duvarda yetişen bitkilere kadar ilginç gerçekleri okuyabilir ve ayrıca balkonunuz bazı yararlı ipuçları alabilirsiniz. Balkonlu bir daireye sahip olmak, bazı kişiler için bir ayrıcalık ve bir kesim insan için ise bir mesele gibi görünür. Ancak çoğu zaman, evinin balkonunda lüks tasarımların yer aldığı fikirlere dayanarak ilginç ve huzur verici bir konsept oluşturmak çoğu insan için kulağa hoş gelecektir.

Balkon Yosun Dikey Bahçe

Balkon Tipleri Oluşturacağınız Balkon Tasarımlarını Etkiler
Konuşma diline özgü olarak, Fransızcaya bağlı ‘balkon’ terimini, eve bağlı tüm dış alanlar için eş anlamlısı olarak kullanıyoruz. Ancak açık konuşmak gerekirse, bu doğru değildir. Aksine ilgili tasarıma bağlıdır. Balkon, çevredeki bir korkuluk ile bir üst kat arasında duvardan çıkıntı yapan bir oluşumdur. Açık hava bölgesi duvarlıysa, bina bir sundurmadır. Serbest kullanılabilir alan bir binanın en üst katındaysa, teras olarak adlandırılır.

Genelde bu durumda insanlar bir veranda yardımıyla terasın üst yüzeyini olumsuz hava şartlarından korunmak için kapatabilmektedir. Daha önce kullanılan özel bir form, ‘Fransız balkon’ terimi ise ara katlarda da görülebilir. Bir korkuluk ve alçak bir zemin çıkışı ile dairenin tabanına ulaşan bir pencere anlamına gelir. Bu da dairenin normal cephesinden sadece minimal bir çıkıntı olarak meydana gelmektedir.

Eski bir binada mı yoksa daha yeni bir evde mi yaşadığınıza ve hangi balkon şeklinin evinize ait olduğuna bağlı olarak: Yerel koşulların balkonunuzu tasarlama seçenekleri üzerinde büyük bir etkisi vardır ve açık alanınızı planlarken bu durum dikkate alınmalıdır. Planlama, balkon tasarımında önemli bir rol oynar. Güzel ve şık tasarımlar sayesinde balkonda güneşlenmek mümkündür ve arkadaşlarınızla ya da ailenizle sohbet etmek için samimi bir ortam oluşur. Yüksek büyüyen bitkiler farklı bir balkon konsepti için çok uygundur. Ayrıca hoş, hissettiren iklim ve doğal bir yaşama alanı oluşturulur.

Yosun Duvar Antalya

Balkon ekim için çok küçükse, evin duvarına bağlı şemsiye veya tenteler olası alternatiflerdir. Ekstra ipucu ise tenteler sadece gizlilik ve güneş koruması sağlamakla kalmaz, aynı zamanda rüzgarın ilkbahar veya sonbaharda nispeten daha iyi yararlanmanızı sağlar. Böylece balkonunuzu sadece yaz aylarında güneşin kavurucu sıcaklarından korunmak haricinde hava durumuna bağlı olarak neredeyse yıl boyunca açık hava sezonu geçirebilirsiniz.

Balkonunuzun boyutları izin veriyorsa, balkonda mobilyalarınız elbette eksik olmamalıdır. Hava koşullarına dayanıklı ve bakımı kolay herhangi bir bahçe mobilyası bunun için uygundur. Çok dar bir balkon için kendi oturma alanınızı da yapabilirsiniz. İşlenmiş ahşap ve menteşeden yapılmış bir tahta yardımıyla, yerden tasarruf etmek için evin duvarına vidalayabileceğiniz bu tür katlanabilir mobilyalar yapmak çok kolaydır. Bunun da ötesinde, balkon tasarımınıza dikey bahçeler ile son derece bireysel bir karakter kazandırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir