Dikey Bahçenin Faydaları - Art Wall Moss
Dikey Bahçe m2 Fiyatı

Son zamanların en dikkat çeken uygulamalarından birisi olan dikey bahçe; mekanlara daha iyi görsel katılmasının yanı sıra hava kalitesinin ve enerji seviyelerinin iyileştirilmesi noktasında da faydalara sahiptir. Şehirlerde yaşayan insanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu yüzden, yeşil alan kaybının ve hava kirliliğinin de arttığını söyleyebiliriz.

Dikey bahçe sistemleri ise yaşayan yeşil duvarlar olarak bilinmektedir. Bilhassa mekanlarının işlevsel ve estetik açıdan daha iyi olmasını isteyen doğa ve yeşil alan sevdalılarının tercihi olmaktadır. Siz de yosun dikey bahçe hizmeti almak istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. Yosun duvar ve daha birçok konuda aklınıza takılanlarla ilgili bize danışabilirsiniz.

İzmir Dikey Bahçe Sistemleri

Neden Dikey Bahçeleri Tercih Etmelisiniz?
Dikey bahçeleri tercih etmek için gerçekten çok fazla sebebiniz var! Ekonomik, çevresel ve toplumsal olarak birçok faydası bulunan dikey bahçeler; bunlarla yetinmeyerek bulundukları alana farklı bir estetik katarlar.

  • Herhangi bir yaşam alanında dikey bahçe bulunuyorsa konut ve ticari gayrimenkul değerinin en az yüzde 20 arttığını söyleyebiliriz. Mülk alıcıları için son derece olumlu bir referanstır. Bunun yanı sıra, otellerin, rezidansların ve yüksek katlı binaların ciddi havasını dengelemek adına dikey bahçe sistemleri kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra, dikey bahçelerin konut projelerinde sıklıkla görülen istinat duvarlarının yerini alacağını söyleyebiliriz. Buna ek olarak, mevcut duvarların üzerine belirli aralıklarla uygulanmaları da projelerin peyzaj alanlarına daha çok yeşil alan eklenmesi noktasında fayda sağlayacaktır.
  • Doğal kaynakların her geçen gün daha da azaldığı günümüz dünyasında enerji tasarrufunun önemi artmaktadır. Bu noktada, dikey bahçe sayesinde UV ışınlarının emilmesi ve binaların soğuması mümkün olmaktadır. Buna ek olarak, kış aylarında ise ekstra yalıtım tabakası olarak işlev görmektedir.
  • Yosun dikey bahçe sayesinde yaşam alanınızın görsel açıdan harika bir görünüm yakalamasını sağlayabilirsiniz. Canlı bir duvarın insanların fiziksel ve ruhsal açıdan daha sağlıklı olmasına büyük katkı yaptığı araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Çünkü, insanlar, doğanın simgesi olan yeşil rengin altında kendilerini çok daha huzurlu, mutlu ve stresten uzak hissederler. Siz de betonlardan, binalardan, dev yapılardan sıkıldıysanız ve daha canlı bir yaşam alanı hayal ediyorsanız dikey bahçe uygulamasından faydalanabilirsiniz.
  • Dikey bahçelerin havayı serinletme özelliğine kesinlikle hayran kalacaksınız. Bunun yanı sıra, trafik gürültüsünü de azaltan dikey bahçeler; ani sıcaklık değişimlerinin hissedilmemesi noktasında birçok fayda sağlamaktadır.
  • Son olarak, kapalı ortamın hava kalitesinin yükseltilmesinde de dikey bahçelerin olumlu etkisi bulunmaktadır.

Dikey bahçe m2 fiyatı hakkında bilgi almak için ; https://www.artwallmoss.com/dikey-bahce/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir