Yapay Çiçeklerinizin Ömrünü Uzatacak Bakım Önerileri - Art Wall Moss
Yapay Bitkilerin Ömrünü Uzatacak Bakım Önerileri

Çiçek aranjmanları evdeki herhangi bir odayı güzelleştirebilir. Büyük, parlak bir bukete bakmak insan ruhunda canlandırıcı ve cesaretlendirici bir etkiye sahip olabilir. Yapay çiçekler için durum ne olursa olsun, mümkün olduğunca uzun süre dayanmalarını istersiniz.

Onların da evinizdeki her şey gibi doğru miktarda bakıma ihtiyacı vardır. Peki doğru temizleme tekniklerini yaptığınızdan nasıl emin olabilirsiniz? Çiçek aranjmanınızdan en iyi şekilde yararlanmak için neler yapabileceğinize dair bazı ipuçlarını sizler için bu yazımızda tek başlık altında derledik.

Haftalık Toz Alma
Bir süre sonra soluyan ve fotosentez yapabilen organik çiçeklerin aksine, yapay çiçekleriniz sadece toz toplar ve bu özelliği haricinde tüm yıl boyunca yaşam alanınızın güzel görünmesini sağlar. Topladığı tozla ilgilenmek için toz miktarını değerlendirin.

Yapay Bitki Toz Alma

Sonrasında ise hangi ürün ve stratejinin en iyi kullanılacağına karar verin. Hafif toz birikintileri için, mikrofiber veya toz birikintilerini çıkarabilecek herhangi bir bezle hafifçe temizlemeyi deneyin. Toz birikintileri çok inatçı ise ve çatlaklara sızdıysa (gözeneklere nüfuz etmişse), en düşük ayarda çalışan bir saç kurutma makinesi kullanmayı deneyin.

Bu saç kurutma makinesinden gelen ısı üflenip sıkışmış tozu yumuşatabileceğinden sert ovmaya gerek kalmadan daha etkili bir şekilde temizlemenizi sağlar. Çok inatçı toz birikintilerinde ise, yapay çiçeklerinizin her bölümünün tozsuz olduğundan emin olmak için bir elektrikli süpürge kullanabilirsiniz.

Onlara ‘Tuzlu’ Bir Tedavi Verin
Tedavi etmek için tuz kullanarak yapay çiçeklerinizi taze tutun. Tuzun yiyecekleri korumakla görevli olduğunu salamura yaparak tecrübe etmişsinizdir. Şimdi bakın ve organik tuzun yapay çiçeklerinizi nasıl koruyabileceğini görün!

Yapay Bitki Tuzlu Su ile Temizleme

Bunu yapmak için, yapay çiçeklerinizi açılıp kapanabilir (hava alabilen) bir torbaya koyun ve kabaca üzerine tuz serpin. Torbayı kapatın ve sallayın, tuzun torba içinde dağılmasını sağlayın ve düzeneğin tamamını gevşetin. Tuz mevcut değilse, alternatif olarak her zaman mısır unu kullanmayı deneyebilirsiniz.

Bir Tutam Narenciye Serpin
Bazen temizlik ürünlerinizi satın alırsınız ya da bunları kendiniz yaptığınız zamanlar vardır. Şimdi bu ürünleri kendiniz yapabilirsiniz. Bu sadece size bir şey üzerinde pratik olma konusunda deneyim kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda paradan da tasarruf etmenizi sağlar!

Bunu yapmak için boş bir sprey şişesi alın ve içine bir veya iki limon sıkın. Asit su ile eriyene kadar hafifçe çalkalayın ve karışımınızın bir kısmını yapay çiçeklerinizin üzerine püskürtün. Karışımı çiçeklerinize ancak toz silmeyi bitirdikten sonra sürün. Yoksa su birikintileri yapay çiçeklerin yüzeyine daha güçlü yapışacaktır. Kiri kaba hareketlerle temizlemeyin. Bunun yerine, bir bezle hafifçe silin.

Sabun Ve Su İle Geleneksel Bakım
Yapay Bitki Geleneksel Temizlik Yöntmleri

Yapay çiçekleriniz genel olarak neme karşı çok hassas değilse, sabun ve su ile dolu bir lavaboya batırmayı deneyin.

İyi bir önlem için, yapay sistem içerisinde yer alan çiçek bandını zayıflatabileceği ve bağlantıları aşındırabileceği için elle sarılmış çiçeklerden yapılmışsa, bu stratejiyi atlayın ve çiçeği kök ve daldan ayırın.

Sistemin rengini ve dokusunu eritebileceği veya zarar görebileceği için ılık su kullanmaktan kaçının. Yine hafifçe silin ve yapay çiçeklerin kalitesine zarar verebileceğinden ovmaktan kaçının. İşiniz bittiğinde, çiçeklerinizi su ile durulayın ve bir havlu ile hafifçe kurutun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir